נשיא ישראל נעזר בבינה מלאכותית של ChatGPT כדי לכתוב חלק מנאום

(פורסם בסקיי ניוז)

לישראל מוניטין של מייצרת מספר לא פרופורציונלי של סטארט-אפים טכנולוגיים וחדי קרן, כאשר יצחק הרצוג, נשיא המדינה משתמש בנאומו כדי לחזק את הטיעון שרובוטים אינם עומדים להשתלט על משרות בני אדם.

נשיא ישראל, יצחק הרצוג, הדהים את אנשי ההיי-טק בכנס אבטחת סייבר גדול בתל אביב ביום רביעי, כאשר חשף כי החלק הפותח של נאומו נכתב על ידי תוכנת בינה מלאכותית.

בברכת ווידאו מוקלטת עבור Cybertech Global Tel Aviv 2023, אמר מר הרצוג: "אני באמת גאה להיות נשיאה של מדינה שהיא בית לתעשיית היי-טק כל כך תוססת וחדשנית. במהלך העשורים האחרונים, ישראל נמצאת בעקביות בחזית הקידמה הטכנולוגית, וההישגים שלנו בתחומי אבטחת סייבר, בינה מלאכותית (AI) וביג דאטה באמת מרשימים. מפיתוח טכנולוגיות אבטחת סייבר מתקדמות ועד הקמת סטארט אפים מצליחים וחברות הייטק ישראליות שהשפיעו משמעותית על הבמה העולמית".

הנשיא הישראלי חשף אז לקהל המום של אלפי יזמי היי-טק בתל אביב, כי הפתיח בנאומו  נכתב על ידי "עוזר מיוחד": בוט הבינה המלאכותית ChatGPT של OpenAI, שכבש את העולם בסערה וכבר מטלטל תעשיות גדולות.

לישראל יש מוניטין הולך וגדל כמעצמת אבטחת סייבר והיי-טק, והעיר תל אביב בים התיכון ידועה כמרכז טכנולוגי עולמי המייצר מספר לא פרופורציונלי של סטארט-אפים וחדי קרן – כך שאין זה מפתיע שנשיא ישראל הוא המנהיג הראשון בעולם, ככל שניתן לקבוע, שהודה בשימוש בבינה מלאכותית כדי לעזור בכתיבת נאום.

נאומו של מר הרצוג, כך מתברר, הוקלט יומיים לפני שנציג ארה"ב ג'ייק אוצ'ינקלוס, חבר קונגרס דמוקרטי, הקריא נאום בן שתי פסקאות שהופק על ידי הבוט Chat GPT  בבית הנבחרים – לראשונה בקונגרס האמריקני.

ההתפשטות המהירה של בינה מלאכותית הציתה מחדש את החששות ברחבי העולם לגבי רובוטים שייקחו עבודות של אנשים, אך יצחק הרצוג, נשיא ישראל מאז יולי 2021, הדגיש בנאומו כי בינה מלאכותית לא עומדת להחליף בני אדם בקרוב.

"שורות קוד לעולם לא יחליפו רצפים של DNA; חומרה ותוכנה לעולם לא יוכלו להחליף כלי אנושי", אמר הרצוג, והפציר בכמעט 20,000 המשתתפים ב-Cybertech Global Tel Aviv 2023 כי "האתגר האולטימטיבי" ב"עידן החדש הגדול הזה של גילוי" הוא "לכוון את המראות שלנו לאופק, אבל גם על אחינו בני האדם".

פוליטיקאים אוהבים לעתים קרובות לסיים נאומים עם ציטוטים מעוררי השראה, והנשיא הרצוג לא היה יוצא דופן – וחשף כי הוא ביקש מהבוט ChatGPT להמציא "ציטוט מעורר השראה" משלו, שלשכת נשיא ישראל מאשרים שהופק עם הנחיה לכתוב "ציטוט מעורר השראה על תפקידה של האנושות בעולם של טכנולוגיה על-אנושית".

"אל לנו לשכוח שהאנושיות שלנו היא מה שעושה אותנו מיוחדים באמת", אמר הנשיא הרצוג בכנס הסייבר בתל אביב.

"לא המכונות יעצבו את גורלנו, אלא הלב, המוח והנחישות שלנו ליצור מחר בהיר יותר עבור האנושות כולה."

למידע נוסף ולהרצאה ChatGPT לארגונים ניתן להזמין כאן.

מכירים עוד חברים או קולגות שייהנו מהמאמר? שתפו אותם:

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

כבר הצטרפת לניוזלטר שלנו?

קבלו עדכונים על כל התכנים החדשים שעולים כאן + עדכונים על מיטאפים, כנסים והצעות רלוונטיות

אם נהנת מהמאמר הזה, הנה עוד כמה טובים:

כבר הצטרפת לקהילת הפייסבוק שלנו?

עוד דברים שיכולים לעניין אותך